SQL a jak ho využíváme u nás v SW (aneb bez čeho se v Logio neobejdeme)
V Logio využíváme SQL (konkrétně MariaDB, komunitního nástupce MySQL) od samého počátku.
Taky jste se někdy rozhodovali, ať už jako firma nebo jako student, na jaký studentský kariérní veletrh jít? Zvažovali jste, který se vám 100 % vyplatí, a o který nemá smysl ani zakopnout? Na následujících řádcích se dozvíte, jak jsme nad tím před pár lety v Logio uvažovali a jak to celé dopadlo.
12.1.2016, 14:00, Malá zasedačka, Logio
“Je lepší kariérní veletrh na VŠE nebo ČVUT?”
“Má smysl chodit na VŠCHT? Vždyť tam jsou jen chemici.”
“A co to je ten Datafest?”
Takhle přesně by se daly popsat diskuze ohledně studentských veletrhů, když jsme se poprvé rozhodovali, na kterém z nich se jako Logio ukážeme. Určitě jsme věděli, že se nějakého účastnit chceme, ale babo raď, který se nám vyplatí nejvíc.
Diskuze pokračovaly (12.1.2016, 14:22, pořád Malá zasedačka, Logio)
“Já jsem byl jako student na tom kariérním dni na dopravce a bylo to dobrý.”
“Vždyť Petr Tulach (ředitel produktu) chodil na VŠCHT!”
“A ta VŠE má teda 2 veletrhy?”
Klasické porovnání cena výkon v tomto případě určitě neplatí. Bohužel, ta křišťálová koule, která nám řekne, kolik relevantních uchazečů z jakého veletrhu vypadne, je pořád na cestě z AliExpressu.
Každopádně jak to dopadlo? Pravidelně a rádi chodíme na všechny výše zmíněné! Na stánku máme vždy skvělý a akční tým, který dokáže přitáhnout právě ty na naši vlnu naladěné studenty (a to tam nemáme 3D tiskárnu). Součástí týmu je vždy někdo, kdo danou školu studoval a kdo se rád podělí o svůj příběh se studenty.
Co se týče té návratnosti, asi takhle: po každém proběhlém veletrhu si evidujeme, kolik uchazečů nám nechalo kontakt, kolik jsme jich pozvali na pohovor a kolik jsme jich přijali. Dá se ale evidovat, jaký jsme udělali dojem na studenty, kteří jen poslouchali, co říkáme? Ať už na stánku nebo v rámci přednášky a workshopu. Dá se měřit, jakou image jako Logio máme, díky tomu, že Jirka Dědeček nadšeně popisuje svoji dynamickou simulaci? Dá se měřit, jaký vliv budeme mít na rozhodování studentů, až budou mít vlastní firmu a budou řešit, kdo jim navrhne sklad? Teď určitě ne.
Co ale víme s jistotou, je to, že jsme na kariérním veletrhu VŠCHT potkali Štěpána Černohouze, konzultanta, který prošel naším trainee programem a dělal na projektech v údržbě, mj. v Unipetrolu. A na kariérním veletrhu na VŠE jsme potkali Martina Dimitrova, konzultanta, který je teď expert na automatizaci a řízení zásob a je součástí projektového týmu Dr. Max.
A co je na tom všem vlastně úplně nejlepší? Že k nám na pohovor chodí uchazeči, kteří nás potkali před 5 lety a že jsme na ně jako firma udělali takový dojem, že si na nás pořád pamatují.
V pátek 8.10. na půdě VŠE v rámci Data Festivalu, kde budeme mít nejen stánek, ale i workshop a přednášku. Ve středu 20.10. budeme na VŠE ještě jednou na Veletrhu Šance. A hned den potom – ve čtvrtek 21.10. budeme nově na Veletrhu pracovních příležitostí na ČZU, tentokrát online.
V Logio využíváme SQL (konkrétně MariaDB, komunitního nástupce MySQL) od samého počátku.
20. července 2024 Logio slavilo 20 let. Srdečné poděkování patří našim stávajícím kolegům a všem, kteří nám v uplynulých 20 letech pomáhali tuto společnost posouvat kupředu. 💚
Dianka Ščuková, Jiří Dědeček a Jan Volf. Každý z nich sdílí svou jedinečnou cestu od začátků ve firmě až po současné seniorní pozice. V článku se dozvíte, jak náhodné příležitosti a osobní iniciativy vedly k jejich profesnímu růstu.
Martin Plajner je vedoucí oddělení R&D a má pod svým vedením i naše trainees. Zeptali jsme se ho, i naše trainees, jak tento trainee program vnímají.
Abychom vám mohli nabídnout co nejpříjemnější zážitek při procházení webu, používáme technologie, jako jsou soubory cookie, které ukládají informace o zařízení a/nebo k nim přistupují. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při prohlížení nebo jedinečná ID na tomto webu. Neudělení souhlasu nebo jeho odvolání může ovlivnit fungování stránek.