Myslíš si stejně jako my, že škola není jen o teorii a praktické zkušenosti jsou k nezaplacení? Náš Trainee program umožňuje studentům prohloubit jejich znalosti ze školy a nakouknout pod pokličku konzultantského světa již během studia.

TRAINEE PROGRAM

Myslíš si stejně jako my, že škola není jen o teorii a praktické zkušenosti jsou k nezaplacení? Náš Trainee program umožňuje studentům prohloubit jejich znalosti ze školy a nakouknout pod pokličku konzultantského světa již během studia.

Na co se můžeš těšit?

Vyzkoušíš si práci na různých projektech

Naši trainees jsou plnohodnotnou součástí našeho consultingového týmu a pod dohledem seniornějších kolegů se podílejí na realizaci nejrůznější projektů v oblasti logistiky a supply chain managementu. Typickými projekty jsou například návrhy nových skladů, optimalizace distribučních sítí nebo manipulační techniky. Náš průměrný projekt trvá 3-6 měsíců, takže máš možnost si jich vyzkoušet opravdu hodně. ​

Budeš se vzdělávat a rozvíjet

Naše práce je různorodá a vyžaduje znalosti, které se v žádné škole získat nedají. My jsme si toho moc dobře vědomi, proto naši trainees vždy na projektu pracují s dalšími seniorními kolegy a zároveň pro ně organizujeme řadu interních i externích školení. Díky práci na projektech získáš rozhled, zkušenosti a možnost dělat to, co se ve škole nenaučíš.

Poznáš firmy z různých odvětví

Žádný z našich projektů nelze realizovat jen tak z kanceláře od stolu, a proto budeš mít možnost navštívit spoustu obchodních a výrobních firem. Poznáš do hloubky, jak fungují, uvidíš jejich sklady a budeš mluvit s jejich zaměstnanci a managementem. Nedílnou součástí každého projektu je i komunikace se zákazníkem.

Budeš čelit zajímavým výzvám

Jako technologičtí konzultanti jsme v našich projektech postaveni před nelehké otázky. Jedná se o úlohy, které zákazník z různých důvodů nezvládá zpracovat sám. Pomoci mu s jejich řešením je tak na nás a vyžaduje to značnou dávku inovace, kreativity a samostatnosti. Současně však musíme být velmi přesní a vše podkládat daty a zkušenostmi.

Jak se přihlásit?

Stačí se nám ozvat a poslat své CV.

Co o programu říkají naši trainees

 • “Práce v Logiu pro mě znamená možnost získávat nové zkušenosti a znalosti z projektů, na kterých se podílím. Mám podporu ve vzdělávání a určitou svobodu ve výběru práce. Líbí se mi zaměření na zákazníka, vždy se snažíme najít společnou cestu.”
  Štěpán Černohouz
 • “Logio beru de facto jako druhou školu, ve které se neustále rozvíjím. Zároveň se jakožto plnohodnotný člen týmu podílím na projektech, které mají smysl.”
  Theodor Petřík
 • “Nebojím se říct, že práce v Logiu pro mě znamená hodně. Je fajn mít zajímavou a zábavnou práci, vstávat a těšit se do práce, mít fajn kolegy, vědět, že děláte smysluplnou práci a být na to hrdý. Není den, abych si nerozšířil své obzory a nebo se v práci nudil. Jak často se vám stává, že trávíte volný čas s kolegy? V Logiu je to běžná věc ať už je to večerní pivo, sjíždění Vltavy nebo lyžování na horách.”
  Michal Šorf
 • “Logio pro mne znamená zejména nutnost učit se rychle novým věcem, nacházet řešení na různorodé problémy, ale také partu fajn lidí, se kterými mě práce baví, a kteří mi jsou schopni kdykoli poradit.”
  Jan Presperín
 • “Nejvíce se mi na práci v Logiu líbí to, že vidím, jakým způsobem je využito mé úsilí a moje práce. Vidím, jak jsou výsledky mé práce použity jako argument či důkaz při jednání s klienty.”
  Jakub Steinbach

Časté otázky a odpovědi

Trainee program

Každý den je většinou úplně jiný a záleží, na jakém projektu zrovna pracuješ a v jaké fázi je. Většinou tě čeká schůzka s týmem nad koordinací, následně vypracování zadaných úkolů, případně návštěva a prezentace u zákazníka.  To vše samozřejmě v souladu s tvým rozvrhem ve škole.

Opět hodně záleží na projektu, ale můžeš si být jistý, že tě neminou analýzy v Excelu (případně v jiném nástroji), příprava prezentací pro zákazníky (někdy i v anglickém jazyce), vypracování různých rešerší a občas samozřejmě i drobné administrativní úkoly. 

Na těch, které zrovna budeme mít k dispozici. Nejčastěji se jedná o návrhy nových skladů, optimalizaci distribučních sítí, logistiky nebo výroby. Logio je projektově řízená firma, takže se řídíme potřebami zákazníka. Samozřejmě v dlouhodobém horizontu budeme tvé projekty vybírat společně a s ohledem na tvůj osobní a znalostní rozvoj.

Pro studenty jakékoliv VŠ technického nebo ekonomického zaměření se zájmem o logistiku a supply chain management. Nezáleží, v jakém ročníku studia jsi.

Hledáme nadšené a zvídavé studenty se zájmem o logistiku a supply chain managementem. Rozhodně se u nás neobejdeš bez dobré znalosti Excelu a angličtiny. Pro více informací koukni na naši pozici.

 

To je individuální. Běží po celou dobu studia, takže traineem zůstáváš do ukončení VŠ. Důležité ale je, že preferujeme dlouhodobou spolupráci, tudíž nenabízíme semestrální ani letní stáže.

Výběrové řízení

Kdykoliv. Nejsme žádný korporát, takže nemáme vypsané termíny na podání přihlášky a zastáváme názor, že šikovných lidí není nikdy dost.

Bohužel ne, Trainee program je pouze pro studenty, ale budeme moc rádi, když nám zareaguješ na některou z full-time pozic.

Primárně musíš být studentem některé z VŠ a mít na nás čas v průměru alespoň 20h/týden (myslíme tím během běžného semestru, ne ve zkouškovém). Bohužel ze zkušeností víme, že méně času je výraznou komplikací pro naši spolupráci.

Společně se potkáme u nás v Logiu, kde ti představíme, co děláme, jak Trainee program funguje a zodpovíme všechny tvé otázky. Zároveň si u tebe budeme chtít ověřit tvé znalosti Excelu a cizích jazyků. Zpětnou vazbu ti dáme hned nebo během pár dní, další kolo pohovoru už většinou není potřeba.

Rozhovor s Petrem Pokorným

Zajímají tě zkušenosti konkrétního traineeho? Na webu lmc.eu vyšel rozhovor o našem Trainee programu  očima studenta a mentora.

Jak to u nás vypadá