Jak v Logio píšeme software
Náš vlastní software VERITICO pomáhá řídit business třeba v Albertu. Díky komu se ale takový projekt stane?
Víš, že si vlastně ani přesně nevzpomínám. Agilita se do mého stylu práce dostala tak nějak plíživě. Na začátku jsem tomu říkal „přezdívka pro bordeláře a floutky“. Ale nejstarší vzpomínka bude asi tak 6 nebo 7 let stará. V DATARTu jsme spolu s O2 dělali jeden unikátní projekt a jedním z důležitých IT řešitelů byla společnost ETNetera, můj oblíbený IT dodavatel. Její projekťáci byli první, kdo mi začali v praxi ukazovat kouzlo agilních principů spolupráce. Měli se mnou tenkrát hodně trpělivosti… Věřil jsem tehdy, že není nadto pracovat s IT dodavateli stejnými metodami jako s dodavateli televizí a mobilů, tzn. že je mou svatou povinností budovat si převahu a moc, a tím hájit zájmy svého zaměstnavatele.
Po ukončení 12letého působení v DATARTu jsem poslední roky nejvíc energie vkládal do projektu implementace velkého SW řešení v Albertu. V jeho druhé fázi jsme se hodně opírali o agilní principy a metody práce SCRUM. V posledních týdnech pracuji na revitalizaci 1st Line a Zákaznické péče v nejlepší české společností zabývající se „Supply Chain Managementem“ – v Logio. No a chystám se na jarní semináře projektového řízení pro studenty na VŠE.
Rozhovor byl připraven redakcí Studentského klubu projektového řízení (www.skpr.cz).
Oto Hausmann se specializuje na řízení změn, vedení projektů, týmů a rozvoj lidí. Více než 12 let pracoval ve společnosti DATART, kde také vedl strategické projekty a změny, jako např. vznik internetového obchodu a jeho integraci do sítě tradičních prodejen, rozvoj služeb a související změnu struktury zisku nebo implementaci Supply Chain procesů a nástrojů. Aktuálně vede tým projektových manažerů a pomáhá společnosti Logio při budování pozice dominantního dodavatele SCM řešení.
A pokud vás zajímá, proč je Ota v Logio, odpověď najdete v našem videu (zdroj Cocuma).
Náš vlastní software VERITICO pomáhá řídit business třeba v Albertu. Díky komu se ale takový projekt stane?
V Logio využíváme SQL (konkrétně MariaDB, komunitního nástupce MySQL) od samého počátku.
20. července 2024 Logio slavilo 20 let. Srdečné poděkování patří našim stávajícím kolegům a všem, kteří nám v uplynulých 20 letech pomáhali tuto společnost posouvat kupředu. 💚
Dianka Ščuková, Jiří Dědeček a Jan Volf. Každý z nich sdílí svou jedinečnou cestu od začátků ve firmě až po současné seniorní pozice. V článku se dozvíte, jak náhodné příležitosti a osobní iniciativy vedly k jejich profesnímu růstu.
Abychom vám mohli nabídnout co nejpříjemnější zážitek při procházení webu, používáme technologie, jako jsou soubory cookie, které ukládají informace o zařízení a/nebo k nim přistupují. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat údaje, jako je chování při prohlížení nebo jedinečná ID na tomto webu. Neudělení souhlasu nebo jeho odvolání může ovlivnit fungování stránek.